nadpis.jpg, 52kB t1.jpg, 6,2kB t2.jpg, 6,2kB t3.jpg, 6,2kB t6.jpg, 6,2kB t8.jpg, 6,2kB tb.jpg, 6,2kB t4.jpg, 6,2kB zaplet.jpg, 12kB ta.jpg, 6,2kB t9.jpg, 6,2kB t0.jpg, 6,2kB svv.jpg, 9,5kB updr.jpg, 9,1kB t5.jpg, 6,2kB td.jpg, 6,2kB
O (nejen) plotu

Námi nabízený proutěný plot je ekologický výrobek z přírodního materiálu bez chemického ošetření. Vyniká dlouhou životností bez potřeby údržby. Díky struktuře výpletu je mimořádně pevný, odolný a lehký (cca.6kg/m2). Rustikální vzhled dává možnost k širokému využití v zahradní architektuře - a nejen tam.
Z čeho ploty vyrábíme: proutěné ploty pleteme z vrbového proutí odrůdy "Vrba Americká - Salix Americana" pěstovaného pro košíkářské účely na plantážích, které pro zpracování tepelně upravujeme. Díky tomu dosahujeme rozměrovou a barevnou stálost a výrazně vyšší životnost než při zpracování zelených prutů. Naše výrobky se nesesychají, jako ty ze zeleného proutí.
Jak ploty vyrábíme: ploty pleteme stejně jako před tisíci lety - ručně, proto každý kus je svým způsobem jedinečný.
Použití: proutěný plot poslouží k oddělení pozemků, stejně jako k odclonění prostoru kde chceme mít soukromí. Poslouží jako zdroj stínu, větrolam či protihluková stěna. Proutěný plot ohradí zahradu stejně jako vytvoří stěnu altánu nebo doplní pergolu. V minulosti se také používaly proutěné hatě ke zpevnění břehů potoků, náspů a příkopů. První gabiony byly velké proutěné koše naplněné kamením a hlínou.
Díky svému charakteru nepůsobí proutěné ploty v zahradách rušivě a jejich využití v exteriéru je téměř neomezené, zvláště když využijete naší nabídky která umožňuje získat i atypické rozměry a tvary.

nohymma.jpg, 47kB
otepimma.jpg, 41kB
pletuma.jpg, 22kB
kukanma2.jpg, 64kB
22.2.2020